De er lavet i italiensk lycra af højeste kvalitet. Selerne er lavet i et let og strækbart mesh stof som hurtigt får transporteret sved videre og væk fra kroppen.
Benene afsluttes i et laserskåret stykke med fint silikoneprint på indersiden. På den måde er du sikret en høj komfort, mens shortsene ikke glider op mens du cykler.
Bagpå benene er der to store reflekser som giver ekstra synlighed bagfra.
Shortsene har Enduras 600 serie pude særligt designet til kvinder som er lavet i skum gel områder for ekstra høj komfort på de længere ture.
Overfladen er lavet i antibakterielt mikrofiber stof.
DS stor for Drop Seat som er en lynlås der går fra den ene side af benet, henover den nederste del ar byggen og ned af det andet ben. Det letter toiletbesøget da du er fri for at skulle have alt andet tøj af, men kan nøjes med at lyne bagsiden op.
Modtag vores nyhedsbrev og kom først til de gode tilbud, besparelser og gør-det-selv guides.
Jeg giver samtykke til at modtage direkte markedsføring. Se privatlivspolitik.